Skal du se bare ett mussikkspell om mental helse i år, bør du følge svilukten av elektrosjokk til Det norske teatret, skriver VG om Next to normal. Anmelderne er samstemte.
Svilukten av elektrosjokk
Skal du se bare ett mussikkspell om mental helse i år, bør du følge svilukten av elektrosjokk til Det norske teatret, skriver VG om Next to normal. Anmelderne er samstemte.
- Mens eksperimentell opera aldri helt slår an, åpner alle dører seg inn til den moderne musikal. Den kaller på publikums følelser og medfølelse, på latter og gråt, på selvinnsikt. I dette har noe av teaterets viktigste dragkraft ligget i mer enn 2500 år, skriver Mona Levin i Aftenposten.
- Hvis en ønsker å se en forestilling denne høsten i Oslo må «Next to normal» komme meget høyt på listen. Den er nærmest genial, skriver Fredrik Rütter i Tønsbergs Blad.
- «Next to Normal» er et skup for Det Norske Teatret, skriver Ole-Morten Vestby i Fredrikstad Blad.
- Skal du se bare ett mussikkspell om mental helse i år, bør du følge svilukten av elektrosjokk til Det norske teatret, skriver Yngve Kvistad i VG.
- Denne hardtslående og kompromissløse forestillingen bidrar til en fornyelse av musikalen, mener Torkil Baden i NRK
- «Next to Normal» er et sjelevrengende sterkt familiedrama, mener Dagbladets Lillian Bikset.
- Til tross for at musikalen “Next to normal” ikke har noen uttalt ambisjon om å ta utgangspunkt i Ibsen, så er den likevel en av årets best tolkninger av “Et dukkehjem” mener Anette Therese Pettersen i Dagsavisen.
- Det er fantastisk at et så alvorlig, allmenngyldig og evig aktuellt tema kan tas opp i musikalform og bli til godt, tankevekkende og troverdig teater, menr Idalou Larsen i Klassekampen.