S C E N E K U N S T
Kritikk Debatt Intervju Nyheter Kalender Musikk Dans Teater Opera Kunst Politikk
I kveld Denne uken Oslo Bergen Trondheim Nord-Norge Trøndelag Vestlandet Østlandet Sørlandet Ingen arrangementer
23. feb.
Praktisk workshop i Borgerteater og medskapende teater
Bergen Borgerscene
kl. 11:00
Bergen Borgerscene
23. feb.
Vaffelhjarte
kl. 18:00
Teater Ibsen

24. februar kl. 14:00 – Teater Ibsen
27. februar kl. 18:00 – Granvin Kulturhus
24. februar kl. 14:00 – Teater Ibsen
27. februar kl. 18:00 – Granvin Kulturhus
28. februar kl. 18:00 – Vinjehuset
29. februar kl. 18:00 – Tokke Kulturhus
1. mars kl. 18:00 – Gullbring Kulturhus
3. mars kl. 17:00 – Notodden Teater
4. mars kl. 18:00 – Verdensteatret, Rjukan
6. mars kl. 18:00 – Bakkenteigen Kulturhus
7. mars kl. 18:00 – Nøtterøy Kulturhus
8. mars kl. 18:00 – Hjertnes Kulturhus
10. mars kl. 17:00 – Bølgen Kulturhus
11. mars kl. 18:00 – Biorama, Holmestrand
13. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
14. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
15. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
16. mars kl. 14:00 – Teater Ibsen
20. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
21. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
22. mars kl. 18:00 – Teater Ibsen
+19 datoer
23. feb.
Vi er fem
kl. 18:00
Nationaltheatret

24. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
27. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
24. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
27. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
28. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
29. februar kl. 18:00 – Torshovteatret
1. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
2. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
5. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
6. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
7. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
8. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
9. mars kl. 18:00 – Torshovteatret
29. april kl. 18:00 – Torshovteatret
30. april kl. 18:00 – Torshovteatret
13. mai kl. 19:30 – Torshovteatret
14. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
+15 datoer
23. feb.
Little Shop of Horrors
kl. 19:00
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

24. februar kl. 18:00 – Scene Vest
27. februar kl. 19:00 – Scene Vest
24. februar kl. 18:00 – Scene Vest
27. februar kl. 19:00 – Scene Vest
28. februar kl. 19:00 – Scene Vest
29. februar kl. 19:00 – Scene Vest
1. mars kl. 19:00 – Scene Vest
2. mars kl. 18:00 – Scene Vest
6. mars kl. 19:00 – Scene Vest
7. mars kl. 19:00 – Scene Vest
8. mars kl. 19:00 – Scene Vest
9. mars kl. 18:00 – Scene Vest
13. mars kl. 19:00 – Scene Vest
14. mars kl. 19:00 – Scene Vest
15. mars kl. 19:00 – Scene Vest
16. mars kl. 18:00 – Scene Vest
21. mars kl. 19:00 – Scene Vest
22. mars kl. 19:00 – Scene Vest
23. mars kl. 18:00 – Scene Vest
4. april kl. 19:00 – Scene Vest / RELÆXT
5. april kl. 19:00 – Scene Vest
6. april kl. 18:00 – Scene Vest
+20 datoer
23. feb.
Burnt Toast
Susie Wang
kl. 19:00
Nationaltheatret

24. februar kl. 18:00 – Amfiscenen
26. februar kl. 19:00 – Amfiscenen
24. februar kl. 18:00 – Amfiscenen
26. februar kl. 19:00 – Amfiscenen
27. februar kl. 19:00 – Amfiscenen
28. februar kl. 19:00 – Amfiscenen
29. februar kl. 19:00 – Amfiscenen
+5 datoer
23. feb.
Bonnie & Clyde
Riksteatret
kl. 19:00
Riksteatret

2. mars kl. 18:00 – Kulturhuset, Tromsø
3. mars kl. 18:00 – Finnsnes kulturhus
2. mars kl. 18:00 – Kulturhuset, Tromsø
3. mars kl. 18:00 – Finnsnes kulturhus
4. mars kl. 19:00 – Harstad kulturhus
6. mars kl. 19:00 – Stormen Konserthus, Bodø
9. mars kl. 18:00 – Nordland Teater, Mo i Rana
10. mars kl. 18:00 – Kulturbadet, Sandnessjøen
11. mars kl. 19:00 – Mosjøen kino
13. mars kl. 19:00 – Nærøysund kulturhus, Kolveried
14. mars kl. 19:00 – Namsos kulturhus
15. mars kl. 19:00 – Turnéteatret, Verdal
16. mars kl. 19:00 – Kimen, Stjørdal
18. mars kl. 19:00 – Melhus rådhus
19. mars kl. 19:00 – Bjugn kulturhus
20. mars kl. 19:00 – Orkland kulturscene, Orkanger
21. mars kl. 19:00 – Storstuggu, Røros
22. mars kl. 19:00 – Oppdal kulturhus
3. april kl. 19:00 – Rådhusteatret, Kongsvinger
4. april kl. 19:00 – Gjøvik kino & scene
5. april kl. 19:00 – Kulturhuset Fagernes
6. april kl. 18:00 – Hamar kulturhus
7. april kl. 18:00 – Maihaugen, Lillehammer
9. april kl. 19:00 – Otta kulturhus
10. april kl. 19:00 – Rauma kulturhus, Åndalsnes
11. april kl. 19:00 – Parken, Ålesund
12. april kl. 19:00 – Ørsta kulturhus
13. april kl. 18:00 – Operahuset, Nordfjordeid
14. april kl. 18:00 – Trivselshagen, Sandane
16. april kl. 19:00 – Førdehuset
17. april kl. 19:00 – Florø kulturhus
18. april kl. 19:00 – Sogndal kulturhus
19. april kl. 19:00 – Ål kulturhus
20. april kl. 18:00 – Modum kulturhus, Viksersund
22. april kl. 19:00 – Drammens Teater
23. april kl. 19:00 – Ullensaker kulturhus
26. april kl. 19:00 – Riksteatret, Nydalen
27. april kl. 18:00 – Riksteatret, Nydalen
28. april kl. 18:00 – Riksteatret, Nydalen
29. april kl. 18:00 – Riksteatret, Nydalen
+38 datoer
23. feb.
Byen
Trøndelag Teater
kl. 19:30
Trøndelag Teater

24. februar kl. 18:00 – Studioscenen
28. februar kl. 19:30 – Studioscenen
24. februar kl. 18:00 – Studioscenen
28. februar kl. 19:30 – Studioscenen
29. februar kl. 19:30 – Studioscenen
1. mars kl. 19:30 – Studioscenen
2. mars kl. 18:00 – Studioscenen
4. mars kl. 19:30 – Studioscenen
5. mars kl. 19:30 – Studioscenen
6. mars kl. 19:30 – Studioscenen
+8 datoer
23. feb.
Jubileumsforestilling - 10 år!
Bergen Borgerscene
kl. 19:30
Bergen Borgerscene

24. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
27. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
24. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
27. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
28. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
29. februar kl. 19:30 – DNS, Lille Scene
+4 datoer
23. feb.
Karusell
kl. 19:30
Nationaltheatret

24. februar kl. 18:00 – Hovedscenen
26. februar kl. 19:30 – Hovedscenen
24. februar kl. 18:00 – Hovedscenen
26. februar kl. 19:30 – Hovedscenen
27. februar kl. 19:30 – Hovedscenen
29. februar kl. 19:30 – Hovedscenen
1. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
2. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
4. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
13. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
14. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
16. mars kl. 18:30 – Hovedscenen
19. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
20. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
22. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
3. april kl. 19:30 – Hovedscenen
4. april kl. 19:30 – Hovedscenen
5. april kl. 19:30 – Hovedscenen
6. april kl. 14:30 – Hovedscenen
6. april kl. 18:30 – Hovedscenen
8. april kl. 19:30 – Hovedscenen
12. april kl. 18:00 – Hovedscenen
13. april kl. 13:30 – Hovedscenen
15. april kl. 19:30 – Hovedscenen
16. april kl. 19:30 – Hovedscenen
17. april kl. 20:00 – Hovedscenen
18. april kl. 20:00 – Hovedscenen
20. april kl. 18:30 – Hovedscenen
22. april kl. 20:00 – Hovedscenen
+27 datoer
23. feb.
Sluttspill
kl. 19:30
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

24. februar kl. 18:30 – Scene Øst
24. februar kl. 18:30 – Scene Øst
23. feb.
León & Lightfoot / Balanchine
Nasjonalballetten
kl. 19:30
Den Norske Opera & Ballett
23. feb.
Lykke til, Cathrine Frost!
Det Andre Teatret
kl. 20:00
Nationaltheatret

24. februar kl. 16:00 – Kanonhallen på Løren
24. februar kl. 19:00 – Kanonhallen på Løren
24. februar kl. 16:00 – Kanonhallen på Løren
24. februar kl. 19:00 – Kanonhallen på Løren
26. februar kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
+3 datoer
24. feb.
UNTZ BABY UNTZ
MYKA
kl. 12:00
Dansens Hus

24. februar kl. 14:00 – Studioscenen
24. februar kl. 16:00 – Studioscenen
24. februar kl. 14:00 – Studioscenen
24. februar kl. 16:00 – Studioscenen
25. februar kl. 12:00 – Studioscenen
25. februar kl. 14:00 – Studioscenen
25. februar kl. 16:00 – Studioscenen
26. februar kl. 10:00 – Studioscenen
26. februar kl. 12:00 – Studioscenen
27. februar kl. 10:00 – Studioscenen
27. februar kl. 12:00 – Studioscenen
28. februar kl. 10:00 – Studioscenen
28. februar kl. 12:00 – Studioscenen
+11 datoer
24. feb.
The Acts of Affectual Hospitalities
Akademi for Scenekunst, Høgskolen i Østfold
kl. 13:00
Østfold Internasjonale Teater
24. feb.
Naughty Cabaret
Straume/Simonsen
kl. 21:00
Oslo Nye Teater

12. april kl. 21:30 – Teaterkjeller'n
10. mai kl. 21:30 – Teaterkjeller'n
12. april kl. 21:30 – Teaterkjeller'n
10. mai kl. 21:30 – Teaterkjeller'n
26. feb.
Størst av alt er kjærligheten
kl. 19:30
Trøndelag Teater

27. februar kl. 19:30 – Gamle Scene
11. mars kl. 19:30 – Gamle Scene
27. februar kl. 19:30 – Gamle Scene
11. mars kl. 19:30 – Gamle Scene
12. mars kl. 19:30 – Gamle Scene
18. mars kl. 19:30 – Gamle Scene
19. mars kl. 19:30 – Gamle Scene
+5 datoer
27. feb.
Nattergalen
kl. 17:30
Nationaltheatret

13. mars kl. 17:30 – Kanonhallen på Løren
21. mars kl. 17:30 – Kanonhallen på Løren
13. mars kl. 17:30 – Kanonhallen på Løren
21. mars kl. 17:30 – Kanonhallen på Løren
27. feb.
Kongsemnene
Trøndelag Teater
kl. 18:30
Trøndelag Teater
27. feb.
Even Torgan om: Teater
Foredragsserien på Dramatikkens hus
kl. 19:30
Dramatikkens hus
28. feb.
Hold kjeft, det er Ibsen!
kl. 19:30
Nationaltheatret

5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
12. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
12. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
26. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
2. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
9. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
+5 datoer
28. feb.
Crystal Pite: Light of Passage
Nasjonalballetten
kl. 19:30
Den Norske Opera & Ballett

1. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
2. mars kl. 12:00 – Hovedscenen
1. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
2. mars kl. 12:00 – Hovedscenen
29. feb.
MUREN
Sanzén Produktioner
kl. 19:00
Kloden teater

2. mars kl. 19:00 – Kabelgata 31, Oslo
2. mars kl. 19:00 – Kabelgata 31, Oslo
29. feb.
Kalokagathia
Jonas Øren
kl. 19:00
Dansens Hus

1. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
2. mars kl. 17:00 – Hovedscenen
1. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
2. mars kl. 17:00 – Hovedscenen
3. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
+3 datoer
29. feb.
donkey (iteration II)
Sandsmark/​/​Findlay med Warren & Kerebel
kl. 19:00
Black Box teater

1. mars kl. 19:00 – 
2. mars kl. 19:00 – 
1. mars kl. 19:00 – 
2. mars kl. 19:00 – 
3. mars kl. 17:00 – 
+3 datoer
29. feb.
Varm melk med honning
kl. 19:30
Nationaltheatret

1. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
2. mars kl. 15:00 – Kanonhallen på Løren
1. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
2. mars kl. 15:00 – Kanonhallen på Løren
2. mars kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
4. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
+4 datoer
1. mars
Dramatisk seminar - BA på en helg
Dramatikkens hus
kl. 11:00
Dramatikkens hus

2. mars kl. 11:00 – Dramatikkens hus
3. mars kl. 11:00 – Dramatikkens hus
2. mars kl. 11:00 – Dramatikkens hus
3. mars kl. 11:00 – Dramatikkens hus
2. mars
Unison Puls
kl. 13:00
Unge Viken Teater
2. mars
Kvinner i mørket
Julia Schacht og Lisa Loven Kongsli
kl. 18:00
Vega Scene

3. mars kl. 18:00 – Vega Scene
4. mars kl. 19:00 – Vega Scene
3. mars kl. 18:00 – Vega Scene
4. mars kl. 19:00 – Vega Scene
3. mars
KONG HYSJ – En musikalsk fortelling for barn
Opera til folket
kl. 13:00
Opera til folket/Gamle Raadhus Scene
3. mars
Sandstorm av Carl Johan Johansson
Østfold dansekompani for ungdom
kl. 15:00
Østfold Internasjonale Teater
3. mars
Sandstorm av Carl Johan Johansson
Østfold dansekompani for ungdom
kl. 15:00
Østfold Internasjonale Teater
7. mars
Drikkegildet
Teater Innlandet
kl. 19:00
Teater Innlandet

8. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
10. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
8. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
10. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
14. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
15. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
16. mars kl. 19:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
+5 datoer
8. mars
Besøk av gammel dame
kl. 18:00
Nationaltheatret

9. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
11. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
9. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
11. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
12. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
14. mars kl. 13:00 – Hovedscenen
15. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
16. mars kl. 13:30 – Hovedscenen
21. mars kl. 19:30 – Hovedscenen
9. april kl. 19:30 – Hovedscenen
10. april kl. 19:30 – Hovedscenen
11. april kl. 19:30 – Hovedscenen
13. april kl. 18:00 – Hovedscenen
19. april kl. 18:00 – Hovedscenen
20. april kl. 13:30 – Hovedscenen
4. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
10. mai kl. 18:30 – Hovedscenen
11. mai kl. 13:30 – Hovedscenen
13. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
14. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
22. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
23. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
25. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
28. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
31. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
1. juni kl. 13:30 – Hovedscenen
5. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
6. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
10. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
11. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
12. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
+29 datoer
8. mars
Silent Legacy
Maud Le Pladec feat. Jr Madripp
kl. 19:00
Dansens Hus

9. mars kl. 17:00 – Hovedscenen
10. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
9. mars kl. 17:00 – Hovedscenen
10. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
9. mars
Prosessen
kl. 18:00
Nationaltheatret

11. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
11. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
15. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
16. mars kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
18. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
19. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
20. mars kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
4. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
5. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
6. april kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
9. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
10. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
11. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
15. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
16. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
18. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
19. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
20. april kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
22. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
23. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
24. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
25. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
26. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
27. april kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
29. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
10. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
11. mai kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
24. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
25. mai kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
27. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
+30 datoer
9. mars
Historier om å (ikke) komme hjem
kl. 18:00
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

12. mars kl. 19:30 – Scene Øst
13. mars kl. 19:30 – Scene Øst
12. mars kl. 19:30 – Scene Øst
13. mars kl. 19:30 – Scene Øst
14. mars kl. 19:30 – Scene Øst
15. mars kl. 19:30 – Scene Øst
16. mars kl. 18:30 – Scene Øst
19. mars kl. 19:30 – Scene Øst
20. mars kl. 19:30 – Scene Øst
21. mars kl. 19:30 – Scene Øst
22. mars kl. 19:30 – Scene Øst
+9 datoer
12. mars
Oslo Internasjonale Teaterfestival
kl. 18:00
Black Box teater

13. mars kl. 18:00 – Hele huset
14. mars kl. 18:00 – Hele huset
13. mars kl. 18:00 – Hele huset
14. mars kl. 18:00 – Hele huset
15. mars kl. 18:00 – Hele huset
16. mars kl. 18:00 – Hele huset
+4 datoer
12. mars
Mette Karlsvik om: Skikk og bruk ved vitjingar til andre planetar
Foredragsserien på Dramatikkens hus
kl. 19:30
Dramatikkens hus
13. mars
Arbeidsvisning: «Jeg må skrike men lydkortet mitt er ødelagt» av Daniel Lien
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus
14. mars
Sleep Locks the Bones
Maritea Dæhlin
kl. 13:15
Maritea Dæhlin

14. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
14. mars kl. 17:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
14. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
14. mars kl. 17:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
15. mars kl. 13:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
15. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
16. mars kl. 13:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
16. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
17. mars kl. 13:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
17. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
20. mars kl. 13:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
20. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
21. mars kl. 15:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
21. mars kl. 17:15 – Overlyssalen, Kunstnernes Hus
+12 datoer
14. mars
Frida
kl. 18:00
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

15. mars kl. 18:00 – Scene Øst
16. mars kl. 14:00 – Scene Øst
15. mars kl. 18:00 – Scene Øst
16. mars kl. 14:00 – Scene Øst
19. mars kl. 18:00 – Scene Øst
20. mars kl. 18:00 – Scene Øst
21. mars kl. 18:00 – Scene Øst
22. mars kl. 18:00 – Scene Øst
23. mars kl. 14:00 – Scene Øst
2. april kl. 18:00 – Scene Øst
3. april kl. 18:00 – Scene Øst
4. april kl. 18:00 – Scene Øst
5. april kl. 18:00 – Scene Øst
6. april kl. 14:00 – Scene Øst
+12 datoer
14. mars
Åpningsforestilling - FortellerFestivalen 2024
kl. 19:00
FortellerSentrum
14. mars
Vildanden
Nasjonalballetten
kl. 19:00
Den Norske Opera & Ballett

15. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
17. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
15. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
17. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
19. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
22. mars kl. 19:00 – Hovedscenen
23. mars kl. 18:00 – Hovedscenen
11. april kl. 19:00 – Hovedscenen
13. april kl. 18:00 – Hovedscenen
+7 datoer
14. mars
RED FLAG
Geir Hytten
kl. 19:00
Dansens Hus

15. mars kl. 19:00 – Studioscenen
16. mars kl. 17:00 – Studioscenen
15. mars kl. 19:00 – Studioscenen
16. mars kl. 17:00 – Studioscenen
17. mars kl. 19:00 – Studioscnen
+3 datoer
14. mars
I vårt sted
kl. 19:30
Nationaltheatret

3. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
3. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
13. april kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
17. april kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
28. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
29. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
4. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
7. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
8. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
11. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
14. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
15. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
+12 datoer
14. mars
How To Raise The Wind - på FortellerFestivalen 2024
How To Raise The Wind
kl. 20:00
FortellerSentrum
14. mars
FortellerJam -FortellerFestivalen 2024
kl. 21:30
FortellerSentrum
15. mars
Fortellerfestivalens Fagdag
kl. 10:30
FortellerSentrum
15. mars
Story Sharing Cafe - Fortellerfestivalen 204
kl. 17:00
FortellerSentrum
15. mars
I Hope Your Flowers Bloom - Fortellerfestivalen 2024
Raymond Wilson (UK)
kl. 19:00
FortellerSentrum
15. mars
Nasjonalballetten UNG
Nasjonalballetten UNG
kl. 19:30
Den Norske Opera & Ballett

16. mars kl. 18:30 – Scene 2
19. mars kl. 19:30 – Scene 2
16. mars kl. 18:30 – Scene 2
19. mars kl. 19:30 – Scene 2
21. mars kl. 19:30 – Scene 2
22. mars kl. 19:30 – Scene 2
+4 datoer
15. mars
Jubileumsfest Fortellerfestivalen 2024: Fortellerblomstring
kl. 20:30
FortellerSentrum
16. mars
Workshop: Muntlig fortelling for alle
Fortellerfestivalen 24
kl. 10:00
FortellerSentrum
16. mars
Workshop: Fortelling som scenekunst - Ut av komfortsonen
Fortellerfestivalen 2024
kl. 10:00
FortellerSentrum
16. mars
Barnas lørdag: (R)eventyrstund - Fortellerfestivalen 2024
Hege K. Finnset Eidseter
kl. 12:00
FortellerSentrum
16. mars
Barnas lørdag: AleneMalene og Drømmebrillene - Fortellerfestivalen 2024
Randi Mossing
kl. 13:00
FortellerSentrum
16. mars
Barnas lørdag: Hjerne det - Fortellerfestivalen 2024
Kristine Hjulstad
kl. 13:00
FortellerSentrum
16. mars
Barnas lørdag: Tatoveringen
Teater Avvik
kl. 14:00
FortellerSentrum
16. mars
The Art of Storytelling - Meetings with meaning
Fortellerfestivalen 2024
kl. 15:00
FortellerSentrum
16. mars
Overalt ved Tidens Ende
Vega Scene i samarbeid med Fredrik Høyer
kl. 15:00
Vega Scene

19. mars kl. 18:00 – Vega Scene
21. mars kl. 18:00 – Vega Scene
19. mars kl. 18:00 – Vega Scene
21. mars kl. 18:00 – Vega Scene
11. mai kl. 15:00 – Vega Scene
13. mai kl. 18:00 – Vega Scene
+4 datoer
16. mars
Rødhettedagbøkene - Fortellerfestivalen 2024
Ida Johannesen
kl. 17:00
FortellerSentrum
16. mars
Skyene
Vega Scene i samarbeid med Fredrik Høyer
kl. 18:00
Vega Scene

19. mars kl. 21:00 – Vega Scene
21. mars kl. 21:00 – Vega Scene
19. mars kl. 21:00 – Vega Scene
21. mars kl. 21:00 – Vega Scene
11. mai kl. 18:00 – Vega Scene
13. mai kl. 21:00 – Vega Scene
+4 datoer
16. mars
Fortellerkafé
Fortellerfestivalen 2024
kl. 19:30
FortellerSentrum
16. mars
Rit - Fortellerfestivalen 2024
Love Ersare (SE)
kl. 21:30
FortellerSentrum
17. mars
Badstufortellinger
Folk Utan Dräkt (FI), Eva Maria Aagaard
kl. 10:00
FortellerSentrum
17. mars
En Tvangsarbeiders Ukjente Historie
Martin Krane Pedersen
kl. 13:00
FortellerSentrum
17. mars
Her Daughter - Fortellerfestivalen 2024
Milda Varnauskaitė (LT)
kl. 14:30
FortellerSentrum
17. mars
Ved bålet - Fortellerfestivalen 2024
kl. 16:00
FortellerSentrum
5. apr.
Kunsten å være lykkelig - fritt etter Arthur Schopenhauer
BRAGETEATRET - REGIONTEATER FOR BUSKERUD AS
kl. 19:00
Brageteatret

6. april kl. 18:00 – Bragesalen
12. april kl. 19:00 – Kolben kulturhus
6. april kl. 18:00 – Bragesalen
12. april kl. 19:00 – Kolben kulturhus
13. april kl. 18:00 – Kongsberg Musikkteater
14. april kl. 18:00 – Moss Kulturhus
17. april kl. 19:00 – Ullensaker Kulturhus
18. april kl. 19:00 – Biorama, Holmestrand
19. april kl. 19:00 – Blå Grotte, Fredrikstad
20. april kl. 18:00 – Lørenskog hus
21. april kl. 18:00 – Askim Kulturhus
25. april kl. 19:00 – Ås Kulturhus
26. april kl. 19:00 – Asker Kulturhus
27. april kl. 18:00 – Smia Flerbrukshus, Drøbak
2. mai kl. 19:00 – Alles Kulturhus, Hønefoss
3. mai kl. 19:00 – Ål kulturhus
5. mai kl. 18:00 – Bragesalen
+15 datoer
6. apr.
Stillheten
Ingri Fiksdal
kl. 13:00
Kloden teater

7. april kl. 13:00 – Kabelgata 31, Oslo
7. april kl. 13:00 – Kabelgata 31, Oslo
10. apr.
Maritea Dæhlin: Sleep locks the bones
Maritea Dæhlin
kl. 17:30
Black Box teater

10. april kl. 19:30 – Store scene
11. april kl. 17:30 – Store scene
10. april kl. 19:30 – Store scene
11. april kl. 17:30 – Store scene
11. april kl. 19:30 – Store scene
12. april kl. 17:30 – Store scene
12. april kl. 19:30 – Store scene
13. april kl. 13:30 – Store scene
13. april kl. 15:30 – Store scene
13. april kl. 17:30 – Store scene
13. april kl. 19:30 – Store scene
14. april kl. 13:30 – Store scene
14. april kl. 15:30 – Store scene
14. april kl. 17:30 – Store scene
14. april kl. 19:30 – Store scene
+13 datoer
11. apr.
Library of gestures
Janne-Camilla Lyster
kl. 19:00
Dansens Hus

12. april kl. 19:00 – Hovedscenen
13. april kl. 17:00 – Hovedscenen
12. april kl. 19:00 – Hovedscenen
13. april kl. 17:00 – Hovedscenen
14. april kl. 19:00 – Hovedscenen
+3 datoer
13. apr.
Der det finst fuglar
Trøndelag Teater
kl. 18:00
Trøndelag Teater

16. april kl. 19:30 – Studioscenen
17. april kl. 19:30 – Studioscenen
16. april kl. 19:30 – Studioscenen
17. april kl. 19:30 – Studioscenen
18. april kl. 19:30 – Studioscenen
19. april kl. 19:30 – Studioscenen
20. april kl. 18:00 – Studioscenen
2. mai kl. 19:30 – Studioscenen
3. mai kl. 19:30 – Studioscenen
4. mai kl. 18:00 – Studioscenen
8. mai kl. 19:30 – Studioscenen
10. mai kl. 19:30 – Studioscenen
11. mai kl. 18:00 – Studioscenen
14. mai kl. 19:30 – Studioscenen
21. mai kl. 19:30 – Studioscenen
22. mai kl. 19:30 – Studioscenen
23. mai kl. 19:30 – Studioscenen
24. mai kl. 19:30 – Studioscenen
25. mai kl. 18:00 – Studioscenen
31. mai kl. 19:30 – Studioscenen
1. juni kl. 18:00 – Studioscenen
6. juni kl. 19:30 – Studioscenen
7. juni kl. 19:30 – Studioscenen
13. juni kl. 19:30 – Studioscenen
14. juni kl. 19:30 – Studioscenen
15. juni kl. 18:00 – Studioscenen
+24 datoer
16. apr.
«Take all my resources and trickle some down on me, Daddy» av Kitagawa / Helle
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus
19. apr.
«RAGNAROK - et kjøkkendrama» av Patrik Stenseth
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus
19. apr.
Og verden forsvinner sikkert med meg
kl. 18:00
Nationaltheatret

20. april kl. 18:00 – Torshovteatret
23. april kl. 18:00 – Torshovteatret
20. april kl. 18:00 – Torshovteatret
23. april kl. 18:00 – Torshovteatret
24. april kl. 18:00 – Torshovteatret
25. april kl. 18:00 – Torshovteatret
26. april kl. 18:00 – Torshovteatret
27. april kl. 18:00 – Torshovteatret
2. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
3. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
4. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
6. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
7. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
8. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
10. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
11. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
15. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
16. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
21. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
22. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
23. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
24. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
25. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
28. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
29. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
30. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
31. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
1. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
4. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
5. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
6. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
7. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
8. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
11. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
12. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
+33 datoer
19. apr.
VOICE NOISE
Jan Martens
kl. 19:00
Dansens Hus

20. april kl. 17:00 – Hovedscenen
20. april kl. 17:00 – Hovedscenen
20. apr.
Prinsessen på erten
dybwikdans
kl. 12:00
Dansens Hus

20. april kl. 14:00 – Rommen Scene
20. april kl. 16:00 – Rommen Scene
20. april kl. 14:00 – Rommen Scene
20. april kl. 16:00 – Rommen Scene
21. april kl. 12:00 – Rommen Scene
21. april kl. 14:00 – Rommen Scene
21. april kl. 16:00 – Rommen Scene
27. april kl. 12:00 – Studioscenen
27. april kl. 14:00 – Studioscenen
27. april kl. 16:00 – Studioscenen
28. april kl. 12:00 – Studioscenen
28. april kl. 14:00 – Studioscenen
28. april kl. 16:00 – Studioscenen
+11 datoer
20. apr.
Afterlife
SLIME
kl. 18:00
Black Box teater

21. april kl. 18:00 – Store scene
21. april kl. 18:00 – Store scene
20. apr.
KunstFest vol. 5: Artivisme
Direct Action Theatre, Rosemary Loves A Blackberry, Thomas Østbye
kl. 18:00
Østfold Internasjonale Teater
24. apr.
Pinocchio
Teater Innlandet
kl. 17:00
Teater Innlandet

28. april kl. 17:00 – Hadeland kultursal, Gran
2. mai kl. 17:00 – Fagernes kulturhus
28. april kl. 17:00 – Hadeland kultursal, Gran
2. mai kl. 17:00 – Fagernes kulturhus
3. mai kl. 17:00 – Sentrum Kino, Dokka
4. mai kl. 17:00 – Gjøvik Kino & Scene
5. mai kl. 17:00 – Maihaugsalen, Lillehammer
7. mai kl. 17:00 – Elverum kulturhus
8. mai kl. 17:00 – Rådhus-Teatret, Kongsvinger
10. mai kl. 17:00 – Storstua, Koppang
11. mai kl. 17:00 – Tynset kulturhus
12. mai kl. 17:00 – Åmot kulturhus
14. mai kl. 17:00 – Otta kulturhus
15. mai kl. 17:00 – Utgard fleirbrukshus, Lom
31. oktober kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
2. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
3. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
6. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
7. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
9. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
13. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
14. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
16. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
+21 datoer
25. apr.
Ballettskolens elevforestilling
Ballettskolen ved Den Norske Opera & Ballett
kl. 17:00
Den Norske Opera & Ballett

26. april kl. 17:00 – Scene 2
27. april kl. 13:30 – Scene 2
26. april kl. 17:00 – Scene 2
27. april kl. 13:30 – Scene 2
25. apr.
Når det jeg egentlig vil er at du skal holde rundt meg
Katja Brita Lindeberg Produksjoner
kl. 19:00
Black Box teater

26. april kl. 17:00 – Store scene
27. april kl. 19:00 – Store scene
26. april kl. 17:00 – Store scene
27. april kl. 19:00 – Store scene
26. apr.
Alle mine sønner
kl. 18:00
Nationaltheatret

27. april kl. 18:00 – Hovedscenen
2. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
27. april kl. 18:00 – Hovedscenen
2. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
3. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
4. mai kl. 13:30 – Hovedscenen
6. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
7. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
8. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
11. mai kl. 18:30 – Hovedscenen
15. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
24. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
25. mai kl. 13:30 – Hovedscenen
29. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
30. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
1. juni kl. 18:30 – Hovedscenen
3. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
4. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
7. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
15. juni kl. 18:30 – Hovedscenen
+19 datoer
3. mai
Carcaça
Marco da Silva Ferreira
kl. 18:00
Dansens Hus

4. mai kl. 17:00 – Hovedscenen
5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
4. mai kl. 17:00 – Hovedscenen
5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
3. mai
Klassisk Mesteraften: Svanesjøen 2. akt / Raymonda suite / Nytt verk
Nasjonalballetten
kl. 19:00
Den Norske Opera & Ballett

5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
7. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
5. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
7. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
9. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
10. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
11. mai kl. 13:30 – Hovedscenen
+5 datoer
3. mai
PANSER
Jonathan Ibsen & Fredrik Petrov
kl. 19:00
Black Box teater

4. mai kl. 19:00 – Store
5. mai kl. 19:00 – Store
4. mai kl. 19:00 – Store
5. mai kl. 19:00 – Store
4. mai
Edward Albees Hvem er redd for Virginia Woolf?
kl. 18:00
Nationaltheatret

6. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
7. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
6. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
7. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
8. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
13. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
14. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
15. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
16. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
21. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
22. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
23. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
30. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
31. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
1. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
5. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
6. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
13. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
+17 datoer
11. mai
Littertauren
Vega Scene i samarbeid med Fredrik Høyer
kl. 21:00
Vega Scene

14. mai kl. 19:00 – Vega Scene
14. mai kl. 19:00 – Vega Scene
14. mai
Sonett idiot av Ingun Bjørnsgaard
Nagelhus Schia Productions
kl. 18:30
Den Norske Opera & Ballett

15. mai kl. 18:30 – Scene 2
15. mai kl. 18:30 – Scene 2
14. mai
Koreografilaboratoriet 2024
Div kunstnere
kl. 20:00
Dansens Hus

15. mai kl. 20:00 – Studioscenen
16. mai kl. 20:00 – Studioscenen
15. mai kl. 20:00 – Studioscenen
16. mai kl. 20:00 – Studioscenen
23. mai
Still Life
Alan L. Øyen/Winter Guests
kl. 19:00
Dansens Hus

24. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
25. mai kl. 17:00 – Hovedscenen
24. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
25. mai kl. 17:00 – Hovedscenen
26. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
+3 datoer
23. mai
Kjelleren
Jo Strømgren kompani
kl. 19:30
Den Norske Opera & Ballett

24. mai kl. 19:30 – Scene 2
25. mai kl. 18:30 – Scene 2
24. mai kl. 19:30 – Scene 2
25. mai kl. 18:30 – Scene 2
26. mai kl. 15:00 – Scene 2
+3 datoer
25. mai
Verden sa ja
Unge Viken Teater
kl. 13:00
Østfold Internasjonale Teater

25. mai kl. 14:30 – Østfold Internasjonale Teater
25. mai kl. 14:30 – Østfold Internasjonale Teater
29. mai
Undersang
Harald Beharie
kl. 00:00
Dansens Hus

30. mai kl. 00:00 – Utendørs
31. mai kl. 00:00 – Utendørs
30. mai kl. 00:00 – Utendørs
31. mai kl. 00:00 – Utendørs
1. juni kl. 00:00 – Utendørs
2. juni kl. 00:00 – Utendørs
+4 datoer
31. mai
Stein i lomma
kl. 18:00
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

1. juni kl. 18:00 – Scene Øst
6. juni kl. 19:00 – Scene Øst
1. juni kl. 18:00 – Scene Øst
6. juni kl. 19:00 – Scene Øst
7. juni kl. 19:00 – Scene Øst
8. juni kl. 18:00 – Scene Øst
+4 datoer
31. mai
LOVETRAIN2020
Emanuel Gat
kl. 19:00
Dansens Hus

1. juni kl. 17:00 – Hovedscenen
1. juni kl. 17:00 – Hovedscenen
5. juni
TORVALD
Ibrahim Fazlic Productions
kl. 19:00
Black Box teater

6. juni kl. 19:00 – Lille scene
7. juni kl. 17:00 – Lille scene
6. juni kl. 19:00 – Lille scene
7. juni kl. 17:00 – Lille scene
8. juni kl. 19:00 – Lille scene
9. juni kl. 19:00 – Lille scene
+4 datoer
5. juni
Brent Busk teater: Made in China
Brent Busk teater
kl. 21:00
Black Box teater

6. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
7. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
6. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
7. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
8. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
9. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
+4 datoer
6. juni
Blue Carousel
Bysheim og Patry
kl. 19:00
Dansens Hus

7. juni kl. 19:00 – Studioscenen
8. juni kl. 17:00 – Studioscenen
7. juni kl. 19:00 – Studioscenen
8. juni kl. 17:00 – Studioscenen
9. juni kl. 19:00 – Studioscenen
+3 datoer
6. juni
Mats Ek: Hun var svart + En slags
Nasjonalballetten
kl. 19:00
Den Norske Opera & Ballett

8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
11. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
11. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
12. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
14. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
15. juni kl. 13:30 – Hovedscenen
17. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
18. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
20. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
21. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
+9 datoer
21. juni
Flower Boy
Carl Aquilizan
kl. 19:00
Dansens Hus

22. juni kl. 17:00 – Studioscenen
23. juni kl. 19:00 – Studioscenen
22. juni kl. 17:00 – Studioscenen
23. juni kl. 19:00 – Studioscenen
2. des.
Arbeidsvisning: «Gran» av Ludvig Uhlbors
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus

S C E N E K U N S T
Utgiver

Scenekunst.no A/S Scenekunst.no er en redaksjonelt uavhengig nettavis for profesjonell scenekunst og tilhørende kulturpolitikk. Vi følger Norsk redaktørforenings redaktørplakat.

Scenekunst.no er medlem av Norsk Tidsskriftforening. Scenekunst.no er støttet av Norsk kulturfond. Fra 2016 er tidsskriftet organisert som et almennyttig aksjeselskap med NTO, DTS, NSF og NoDA som eiere og bidragsytere. Fagforbundet Teater og Scene gir også årlig støtte.

Redaksjonen
Annonser

Vil du annonsere på scenekunst.no?

Kunnskapsmedia AS Sture Bjørseth +47 954 36 031 annonser@scenekunst.no