S C E N E K U N S T
Kritikk Debatt Intervju Nyheter Kalender Musikk Dans Teater Opera Kunst Politikk
I kveld Denne uken Oslo Bergen Trondheim Nord-Norge Trøndelag Vestlandet Østlandet Sørlandet Ingen arrangementer
25. mai
Verden sa ja
Unge Viken Teater
kl. 13:00
Østfold Internasjonale Teater

25. mai kl. 14:30 – Østfold Internasjonale Teater
25. mai kl. 14:30 – Østfold Internasjonale Teater
25. mai
Himstregimser og andre duppeditter
Utvik/Barfod
kl. 13:00
Kloden teater

26. mai kl. 15:00 – Pilotscenen
28. mai kl. 13:00 – Pilotscenen
26. mai kl. 15:00 – Pilotscenen
28. mai kl. 13:00 – Pilotscenen
28. mai kl. 15:00 – Pilotscenen
+3 datoer
25. mai
Alle mine sønner
kl. 13:30
Nationaltheatret

29. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
30. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
29. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
30. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
1. juni kl. 18:30 – Hovedscenen
3. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
4. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
7. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
15. juni kl. 18:30 – Hovedscenen
+8 datoer
25. mai
HYSJ! Prinsessen ingen kunne målbinde
kl. 14:00
Teater Ibsen

28. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
29. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
28. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
29. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
30. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
31. mai kl. 18:00 – Brekkeparken
1. juni kl. 12:00 – Brekkeparken
6. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
7. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
8. juni kl. 12:00 – Brekkeparken
11. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
12. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
14. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
15. juni kl. 11:00 – Brekkeparken
18. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
19. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
20. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
21. juni kl. 18:00 – Brekkeparken
22. juni kl. 12:00 – Brekkeparken
+17 datoer
25. mai
Still Life
Alan L. Øyen/Winter Guests
kl. 17:00
Dansens Hus

26. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
26. mai kl. 19:00 – Hovedscenen
25. mai
Besøk av gammel dame
kl. 18:00
Nationaltheatret

28. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
31. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
28. mai kl. 19:30 – Hovedscenen
31. mai kl. 18:00 – Hovedscenen
1. juni kl. 13:30 – Hovedscenen
5. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
6. juni kl. 19:30 – Hovedscenen
+5 datoer
25. mai
Prosessen
kl. 18:00
Nationaltheatret

27. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
27. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
25. mai
Og verden forsvinner sikkert med meg
kl. 18:00
Nationaltheatret

29. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
5. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
29. mai kl. 18:00 – Torshovteatret
5. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
8. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
11. juni kl. 18:00 – Torshovteatret
+4 datoer
25. mai
Der det finst fuglar
Trøndelag Teater
kl. 18:00
Trøndelag Teater

31. mai kl. 19:30 – Studioscenen
1. juni kl. 18:00 – Studioscenen
31. mai kl. 19:30 – Studioscenen
1. juni kl. 18:00 – Studioscenen
6. juni kl. 19:30 – Studioscenen
7. juni kl. 19:30 – Studioscenen
13. juni kl. 19:30 – Studioscenen
14. juni kl. 19:30 – Studioscenen
15. juni kl. 18:00 – Studioscenen
+7 datoer
25. mai
Kjelleren
Jo Strømgren kompani
kl. 18:30
Den Norske Opera & Ballett

26. mai kl. 15:00 – Scene 2
26. mai kl. 15:00 – Scene 2
25. mai
SUPER
deWangen-produksjoner
kl. 19:00
deWangen-produksjoner

26. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
27. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
26. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
27. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
28. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
29. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
30. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
31. mai kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
1. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
2. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
3. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
4. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
5. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
6. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
7. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
8. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
9. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
10. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
11. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
12. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
13. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
14. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
15. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
16. juni kl. 19:00 – SUPER - din nærbutikk
+22 datoer
25. mai
Himmeluret
Kilden Teater
kl. 19:00
Kilden teater og konserthus

28. mai kl. 20:00 – Multisalen
29. mai kl. 20:00 – Multisalen
28. mai kl. 20:00 – Multisalen
29. mai kl. 20:00 – Multisalen
30. mai kl. 20:00 – Multisalen
31. mai kl. 20:00 – Multisalen
4. juni kl. 20:00 – Multisalen
5. juni kl. 20:00 – Multisalen
7. juni kl. 20:00 – Multisalen
+7 datoer
25. mai
Frankenstein (a love story)
Motus (IT)
kl. 20:00
RIMI/IMIR SceneKunst

26. mai kl. 19:00 – 
26. mai kl. 19:00 – 
26. mai
Hold kjeft, det er Ibsen!
kl. 18:00
Nationaltheatret

2. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
9. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
2. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
9. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
28. mai
I vårt sted
kl. 19:30
Nationaltheatret

29. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
4. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
29. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
4. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
7. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
8. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
11. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
14. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
15. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
+7 datoer
28. mai
Byen
Trøndelag Teater
kl. 20:00
Trøndelag Teater

29. mai kl. 20:00 – Studioscenen
4. juni kl. 20:00 – Studioscenen
29. mai kl. 20:00 – Studioscenen
4. juni kl. 20:00 – Studioscenen
5. juni kl. 20:00 – Studioscenen
+3 datoer
29. mai
Undersang
Harald Beharie
kl. 00:00
Dansens Hus

30. mai kl. 00:00 – Utendørs
31. mai kl. 00:00 – Utendørs
30. mai kl. 00:00 – Utendørs
31. mai kl. 00:00 – Utendørs
1. juni kl. 00:00 – Utendørs
2. juni kl. 00:00 – Utendørs
+4 datoer
30. mai
Edward Albees Hvem er redd for Virginia Woolf?
kl. 19:30
Nationaltheatret

31. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
1. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
31. mai kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
1. juni kl. 18:00 – Kanonhallen på Løren
5. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
6. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
12. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
13. juni kl. 19:30 – Kanonhallen på Løren
+6 datoer
30. mai
En Sommernattsdrøm
Grenland Friteater
kl. 20:30
Grenland Friteater

31. mai kl. 20:30 – Porsgrunn
1. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
31. mai kl. 20:30 – Porsgrunn
1. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
2. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
4. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
5. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
6. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
7. juni kl. 20:30 – Porsgrunn
8. juni kl. 14:00 – Porsgrunn
+8 datoer
31. mai
Stein i lomma
kl. 18:00
Hålogaland teater/Hålogalátti teáhter

1. juni kl. 18:00 – Scene Øst
6. juni kl. 19:00 – Scene Øst
1. juni kl. 18:00 – Scene Øst
6. juni kl. 19:00 – Scene Øst
7. juni kl. 19:00 – Scene Øst
8. juni kl. 18:00 – Scene Øst
+4 datoer
31. mai
LOVETRAIN2020
Emanuel Gat
kl. 19:00
Dansens Hus

1. juni kl. 17:00 – Hovedscenen
1. juni kl. 17:00 – Hovedscenen
5. juni
PIT : Porsgrunn Internasjonale Teaterfestival
Teaterfestival
kl. 10:00
Grenland Friteater

6. juni kl. 10:00 – Porsgrunn
7. juni kl. 10:00 – Porsgrunn
6. juni kl. 10:00 – Porsgrunn
7. juni kl. 10:00 – Porsgrunn
8. juni kl. 10:00 – Porsgrunn
+3 datoer
5. juni
Arbeidsvisning: «Plutselig, Sola.» av Julian Karenga
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus
5. juni
TORVALD
Ibrahim Fazlic Productions
kl. 19:00
Black Box teater

6. juni kl. 19:00 – Lille scene
7. juni kl. 17:00 – Lille scene
6. juni kl. 19:00 – Lille scene
7. juni kl. 17:00 – Lille scene
8. juni kl. 19:00 – Lille scene
9. juni kl. 19:00 – Lille scene
+4 datoer
5. juni
Brent Busk teater: Made in China
Brent Busk teater
kl. 21:00
Black Box teater

6. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
7. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
6. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
7. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
8. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
9. juni kl. 21:00 – Blandingsskogen, Nesoddparken kunst- og kulturnæringssenter
+4 datoer
6. juni
Blue Carousel
Bysheim og Patry
kl. 19:00
Dansens Hus

7. juni kl. 19:00 – Studioscenen
8. juni kl. 17:00 – Studioscenen
7. juni kl. 19:00 – Studioscenen
8. juni kl. 17:00 – Studioscenen
9. juni kl. 19:00 – Studioscenen
+3 datoer
6. juni
Mats Ek: Hun var svart + En slags
Nasjonalballetten
kl. 19:00
Den Norske Opera & Ballett

8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
11. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
8. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
11. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
12. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
14. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
15. juni kl. 13:30 – Hovedscenen
17. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
18. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
20. juni kl. 19:00 – Hovedscenen
21. juni kl. 18:00 – Hovedscenen
+9 datoer
11. juni
Heddadagene: Unison Puls
Unge Viken Teater
kl. 10:00
Kloden teater

11. juni kl. 12:00 – Pilotscenen
12. juni kl. 10:00 – Pilotscenen
11. juni kl. 12:00 – Pilotscenen
12. juni kl. 10:00 – Pilotscenen
12. juni kl. 12:00 – Pilotscenen
+3 datoer
11. juni
Heddadagene: Å leve videre
Rimfrost produksjoner
kl. 19:00
Kloden teater

12. juni kl. 19:00 – Pilotscenen
12. juni kl. 19:00 – Pilotscenen
14. juni
Heddadagene: Oioioi
Rom for dans
kl. 10:00
Kloden teater

14. juni kl. 13:00 – Pilotscenen
15. juni kl. 13:00 – Pilotscenen
14. juni kl. 13:00 – Pilotscenen
15. juni kl. 13:00 – Pilotscenen
15. juni kl. 14:30 – Pilotscenen
+3 datoer
15. juni
Samtale med våre nye husdramatikere
Dramatikkens hus
kl. 11:00
Dramatikkens hus
15. juni
Dragen
Tigerstadsteatret AS
kl. 12:00
Tigerstadsteatret

15. juni kl. 14:00 – Tigerbussen, Roald Amundsens gt. v/Spikersuppa
19. juni kl. 15:00 – Tigerbussen, Arnebråtveien 120, Bydel Vestre Aker
15. juni kl. 14:00 – Tigerbussen, Roald Amundsens gt. v/Spikersuppa
19. juni kl. 15:00 – Tigerbussen, Arnebråtveien 120, Bydel Vestre Aker
19. juni kl. 17:00 – Tigerbussen, Arnebråtveien 120, Bydel Vestre Aker
+3 datoer
21. juni
Flower Boy
Carl Aquilizan
kl. 19:00
Dansens Hus

22. juni kl. 17:00 – Studioscenen
23. juni kl. 19:00 – Studioscenen
22. juni kl. 17:00 – Studioscenen
23. juni kl. 19:00 – Studioscenen
27. juni
A Butch is a Butch is a Butch is a Butch
Sterud / Kongsness
kl. 19:00
Dramatikkens hus

28. juni kl. 19:00 – Dramatikkens hus
28. juni kl. 19:00 – Dramatikkens hus
24. aug.
Det Siste Værste
De utvalgte og Motorpsycho
kl. 21:00
Østfold Internasjonale Teater
3. okt.
Særp Tropez |Pappen|
Særp Tropez Produksjoner og deWangen-produksjoner i samarbeid med Østfold Internasjonale Teater
kl. 19:00
Østfold Internasjonale Teater

5. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
6. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
5. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
6. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
10. oktober kl. 19:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
11. oktober kl. 19:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
12. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
13. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
17. oktober kl. 19:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
18. oktober kl. 19:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
19. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
20. oktober kl. 18:00 – "Pappen", Olav Haraldssons gate 99, Sarpsborg
+10 datoer
23. okt.
Råte
Unge Viken Teater
kl. 18:00
Unge Viken Teater
31. okt.
Pinocchio
Teater Innlandet
kl. 17:00
Teater Innlandet

2. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
3. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
2. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
3. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
6. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
7. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
9. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
13. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
14. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
16. november kl. 17:00 – Hamar kulturhus, Teater Innlandet scene
+8 datoer
5. nov.
Debutantslipp: Fire nye verk fra ferske dramatikere
UNG TEKST / Unge Viken Teater
kl. 17:00
Unge Viken Teater
18. nov.
In Search of Democracy 3.0
kl. 10:00
Østfold Internasjonale Teater

19. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
19. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
19. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
19. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
20. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
20. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
21. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
21. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
22. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
22. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
25. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
25. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
26. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
26. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
27. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
27. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
28. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
28. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
29. november kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
29. november kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
2. desember kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
2. desember kl. 11:30 – Skoleturné, DKS Østfold
3. desember kl. 10:00 – Skoleturné, DKS Østfold
+21 datoer
2. des.
Arbeidsvisning: «Gran» av Ludvig Uhlbors
Dramatikkens hus
kl. 14:00
Dramatikkens hus

S C E N E K U N S T
Utgiver

Scenekunst.no A/S Scenekunst.no er en redaksjonelt uavhengig nettavis for profesjonell scenekunst og tilhørende kulturpolitikk. Vi følger Norsk redaktørforenings redaktørplakat.

Scenekunst.no er medlem av Norsk Tidsskriftforening. Scenekunst.no er støttet av Norsk kulturfond. Fra 2016 er tidsskriftet organisert som et almennyttig aksjeselskap med NTO, DTS, NSF og NoDA som eiere og bidragsytere. Fagforbundet Teater og Scene gir også årlig støtte.

Redaksjonen
Annonser

Vil du annonsere på scenekunst.no?

Kunnskapsmedia AS Sture Bjørseth +47 954 36 031 annonser@scenekunst.no